Megszokottá vált, hogy minden ember rendelkezik okostelefonnal, okosórával és egyéb okoseszközzel. Akár már lakásunk is lehet okosotthon a különböző felszereltségnek köszönhetően. Egy a probléma: az akkumulátor, ami bizonyos használatban töltött idő után lemerül. Ezzel korlátozva minket, hiszen nincs olyan nap, hogy ne bonyolítanánk le valamilyen telefont vagy üzenetváltás okoseszközeinken. De semmi pánik, mindjárt kitör a forradalom.  

Akkumulátor

Ne aggódjunk, nem a tüntetők hada jelenik meg az utcán végtelen üzemidővel rendelkező aksiért kiabálva, hanem több kidolgozás alatt álló opció merült fel az évek alatt, amely mind az okoseszköz használóinak kedvezne. Egy multinacionális informatikai cég azon dolgozik, hogy a tengervízből állítson elő akkumulátort. Olyan eljárást fejlesztettek ki, amely kukába söpri az eddig használatban lévő hagyományos akkumulátorokat. A lényeg, hogy az előállításhoz nélkülözhetetlen anyagokból hármat ki is lehet nyerni a tenger vizéből, mindezeket úgy, hogy alacsonyabb gyártási költségekkel nézhetnek szembe a cégek, gyorsabb lesz az aksi töltési ideje, illetve sokkal tovább bírni fogja a használatot töltöttség nélkül is.  

De nem érdemes csak itt megakadnunk a töltés gyorsításában.

Bár ma is vannak már olyan eszközök, amelyekkel vezeték nélkül tölthetjük eszközeinket, de a madridiak ennél tovább mentek. Az otthon vezeték nélküli hálózat (ismertebb nevén: wifi) elektromágneses hullámaival is tölthetjük akkumulátorainkat. Vagyis belépve otthonunkba nem kell azon aggodalmaskodnunk, hogy hova tettük már megint a töltőt, mert 1%-on vagyok. A legjobb az, hogy a jelenleg használatban lévő akkumulátorok is kiegészíthetők ezzel a „rectennával”, ami a rádióhullámokat gyűjti be. Eredetileg nem ilyen bagatell céllal fejlesztették ki, hanem olyan orvosi implantátumokhoz, amelyek töltést igényelnek, mint például a pacemaker.  

Volt kifejezetten csak telefonra vagy laptopra tervezett töltési egység is, amelynek nélkülözhetetlen feltétele a levegő. Igen, levegő által tölthetők fel eszközeink. Ez egy 25 éves asztrobiológus hallgató fejéből pattant ki. A cél az volt, hogy egy adó- és egy vevő eszköz segítségével oldja meg a töltést. Otthon egy dekortárgy akár ultrahanggá alakíthatja az energiát, amit a telefonba vagy laptopba beépített vevőegység visszaalakít árammá.

A rohanó világban talán még is annak örülnénk a legjobban, hogy akár egy perc alatt 100%-ot mutasson telefonunk. Egy akkumulátor társaság természetes peptidekből készít aksit, ami teljesen tűzbiztonságos és 30-60 másodperc alatt feltölthetővé teszi készülékeinket. Ezek mellett a túltöltés és a túlmelegedés miatt sem kell aggódnunk. Ez a megoldás még fejlesztés alatt áll, hogy mindenkihez eljuthasson ez a technológia. A cél az, hogy minél kevesebb idő alatt minél több energiát tudjon adni áramforrásainknak.  

Ezen lehetőségek kereteiben olyan forradalmi megváltások kapui előtt állunk, amelyekre joggal mondhatjuk, hogy érdemes várni. A fejlesztések által gyorsabbá, vagyis időtakarékossá válhat a világ. Az idő pedig egy megfizethetetlen tulajdon, amivel minden ember saját maga gazdálkodik. Ilyen eszközök segítségével határ a csillagos ég lehet.