A zöldülő világban egyre több helyről hallhatjuk a fenntarthatóság fontosságát. Egyfelől ez természetesen nagyon pozitív dolog, hiszen minél több helyről éri az embert impulzus, annál nagyobb eséllyel fogja átértékelni a cselekedeteit. Na de, a mindennapi élet alappillére a munka, a munkába járás és a munkavégzés.

Ha belegondolunk a napi teendőinkbe, akkor rádöbbenhetünk, hogy olyan környezetkárosító folyamatokat támogatunk, mint például a fák, erdők irtása csupán azért, hogy egy cetlire felírjuk a következő tennivalónkat.

Minden munkáltatónak vannak olyan céljai, amelyek arra szolgálnak, hogy „zöldebbé” varázsolják magukat. Vannak, akik ezt otthoni munkavégzéssel próbálják elérni, így csökkentve az energiafogyasztást, és vannak cégek, ahol a papírhasználat redukálásával, illetve az elhasznált papír újrahasznosításával szeretnének fejlődni.

Az újrahasznosítási folyamatok bevezetése jelentős változásokat hozhatna mindenki életébe: ha egy tonna papírt újra tudnánk hasznosítani, akkor a statisztikák szerint egy átlagos amerikai család közel 6 havi energiafogyasztását tudnánk fedezni. Csökkenthetjük az üvegházhatású gázok kibocsátását és közel 26 ezer liter vizet spórolhatunk meg.

Tehát érdemes elgondolkoznunk, hogy azon papírokat, amelyeknek már az őrzési határideje lejárt, illetve sikerült digitalizálni is őket, ledarálva valami újat alkothassanak belőle, hiszen a számok magukért beszélnek.

A digitalizáció egy másfajta problémát von maga után, az e-hulladék kérdését. A következő nagy globális probléma egyike lehet, ha nem figyelünk rá. 2019-re világszinten fejenként több mint 16 kilogramm e-hulladék keletkezett, amely az évtized végére akár 40%-kal is több lehet a jelen adatok szerint.

Az elektronikai kütyük sajnos tele vannak olyan káros anyagokkal, mint a kadmium, higany, ólom vagy a berillium, viszont ezen anyagokat biztonságos folyamatok révén lehet ártalmatlanítani. A probléma az, hogy ezzel a tényezővel még nem foglalkozunk olyan mértékben, mint azt kellene valójában.

Kezünkben a jövőnk, ezt ne felejtsük!