Az IKÉ nem jelent mást, mint időben korlátozott étkezés. Ha diétába kezdünk vagy a zsírégetés a cél akkor fontoljuk meg ezt a fajta étkezési szokást, hiszen így a legelviselhetőbb lesz a súlyvesztésünk. Nyilván a rendszeres testmozgás alól nem ment fel minket, de könnyíteni tudunk vele.

Na de nézzük, hogy épül fel az IKÉ: időben felosztva ez úgy né ki, hogy napi egyszer 8 órán keresztül étkezünk, majd ezt követi egy 16 órás éhezési – vagy ha úgy tetszik böjt – időszak. Egy egyszerű példával élve, ha a reggelinket 8 órakor fogyasztjuk el, akkor az azt jelenti, hogy délután 16 óráig bármit és bármikor ehetünk, időkorlátok nélkül. Viszont 16.00 után már csak vizet lehet fogyasztani egészen másnap reggel 8 óráig. Érdemes úgy behatárolni a napi 8 órás ciklust, hogy az utolsó étkezés ne csússzon nagyon közel a lefekvési időhöz.

Ennek az egésznek mi az értelme?

Az, hogy a nap 2/3-ad részében a sejtjeink pihennek, visszanyerik a stabil és egységes víz- és membránszerkezetüket. Az éhezés időszakban nem emelkedik meg az inzulinszint a vérben, így a sejtjeink sokkal ellenállóbbak lesznek. Nem indulnak el gyulladásos gócok kialakulása sem, megkötik a vizet, ezáltal fiatalok és egészségesek maradnak.