A pandémia alatt sokak által beszerzett termék volt a szobabiciklik, vagy akik egyenesen már egy spining gépet szereztek otthoni használatra. Igen ám, de azóta ezek a szuper gépek már csak porfogók vagy szobainasok, elvesztették valódi értéküket. Ezért, ha Te is egy ilyen porfogóval rendelkezel otthon – vagy azon gondolkozol, hogy szerezz-e be egy szoba biciklit – akkor most felelevenítjük mennyire szuper és hatékony, ha a célnak megfelelő módon használod.

Az otthoni biciklizést nem kell túlgondolni. Számos előnye van, az első egyik legjobb, hogy otthon vagy a nappalidban, a saját komfortzónádban. Akkor pattansz rá, amikor neked jó, nincs időkorlát, hogy mikor, hogy mettől meddig tartasz tekerést. Szórakoztató, hiszen közben megnézheted a kedvenc sorozatod, zenét hallgathatsz vagy nyomkodhatod a telefonod, ha épp az esik jól.

De nézzük meg a testünkre gyakorolt hatásait is azért. Nem csak a lábaid erősödnek, hanem karjaid és az egész felsőtested is. A felsőtested felel az egyensúly és a stabilitás megtartásában tekerés közben. Szóval, ha már elkapott a flow akkor bátran tegyél rá ellenállást, hiszen az egész alakod formálódik közben.

Továbbá a kerékpározás nagyon jó hatással van a szív és érrendszerre, valamint a tűdőre. Így, ha felpattansz egy nap akár 30 percre a bicajra máris tettél valamit aznap magadért.

Ráadásul egy kutatás alapján kimutatták, hogy azok, akik egy héten min. 1,5 órát tekernek átlagosan alacsonyabb testsúllyal rendelkeznek. Ha növeljük a heti óraszámot akkor azzal párhuzamosan csökkentjük a derékméretet (és a testzsírszázalékot is).

Még mindig van előnye annak, ha a szobainasunkat inkább biciklizésre használjuk, mivel jótékony hatással van a szexuális életünkre is. Kimutatták, hogy 20 perc álló tekerés már képes megnövelni egy nőnél az izgalmi állapot kialakulását a kulcs a rendszerességben van.