Szülővé válás során sokan nyitnak a környezeti tudatosság irányába, hiszen mint valami szülői ösztönként bekapcsol egy védelmező mechanizmus, mivel szeretnénk kisbabánkat biztonságban tudni.

Nem véletlen, hiszen a kicsik életük első éveit kúszással és mászással, a közvetlen környezet felfedezésével töltik. Szülőként szeretnénk tisztán tartani ez a környezetet és lehetőleg vegyszermentesen.

Nagyon fontos, hogy mivel takarítunk, hiszen a cél nem csak az, hogy a gyerekek ne érintkezzenek vegyszerrel, hanem hogy a baktériumok és szennyeződések nyomtalanul el is tűnjenek.

A tudatosságra való átállás nem egyszerű, de egy kis tervezéssel nem lehetetlen. A cél az, hogy a tudatosság szempont legyen! És ha most hirtelen az az ötletünk támadt, hogy minden tisztítószer mehet a kukába akkor még véletlenül se tegyük! Hiszen ez abszolút nem fenntartható döntés lenne, nem attól válunk környezetbaráttá, ha vegyszeres flakonokkal töltjük meg a szemetest és másnap rohanva a boltokba már emeljük is le a polcokról a nem toxikus tisztítószereket.

Használjuk el azokat, amik megvannak és figyelve arra mikor ürülnek ki a flakonok vegyünk újakat. Boltok polcain is találunk környezettudatos, toxikmentes tisztítószereket. Vegyük figyelembe a gyártási helyet, olyat válasszunk, amely minél közelebb van hozzánk és ügyeljünk a csomagolásra is, hogy vajon újrahasznosított vagy újrahasznosítható-e.

Ha tehetjük és van rá lehetőségünk akkor inkább keressünk egy csomagolásmentes boltot a közelben és vásároljuk onnan a tisztítószereket. Így, ha kifogy az utolsó vegyszeres flaskánk akkor csupán csak azt kell magunkkal vinni.