Az ápolt kéz és körmök megjelenése az igényesség egyik szimbóluma, ha külsőleges esztétikai szemmel nézzük. Legyen nő vagy férfi az illető egy gondosan elvégzett manikűr sokat dob a megjelenésén mindenkinek.

A manikűr története egészen az ókorig vezethető vissza, ugyanis már a fáraók is használtak különböző körömdíszítő technikákat, persze más eszközökkel és anyagokkal, mint napjainkban. Gyakori volt a hennával növényekkel való körömfestés, illetve a köröm meghosszabbítására csontot alkalmaztak.

Az ókori technikák eléggé fájdalmasnak bizonyultak, de szerencsére ma már nem okoz kellemetlen érzést. Azonban néhány tippet érdemes megfogadunk, hogy ápolt maradjon kezünk és manikűrünk is tartós legyen.

  1. Manikűrözés vagy körömlakkozás közben ne viseljünk kontaktlencsét, hiszen az apró porszemek könnyedén megtapadhatnak a puha lencsét, így irritáció alakulhat ki a szemben és környékén.
  2. Körmözés közben ne együnk vagy igyunk. Az élelmiszerek könnyedén felszívják a méreganyagokat és lássuk be, azért elég sok körömpor száll ilyenkor a levegőben, ami előtte valamilyen vegyszerrel volt kezelve. Így, ezek az ételek és italok könnyedén károsíthatják emésztésünket, egészségünket.
  3. Körömlakkozás közben, illetve egészen addig, amíg nem szárad meg a lakk semmiféleképpen se dohányozzunk, hiszen ezek gyúlékonyanyagok, melyek mellett a nyílt láng használata nem javasolt.
  4. Olyan szalont válasszunk, ahol mi magunk is megtudunk győződni a megfelelő higiéniáról. A használt vagy nem megfelelően tisztított eszközök alkalmazása bakteriális fertőzéseket okozhat.

Ha tehetjük akkor forduljunk inkább olyan szakemberhez, aki gondosan végzi munkáját és hagyjuk rá a különböző anyagok használatát. Az otthoni körmözés komoly veszélyeket rejthet magában, ha nincs meg hozzá a kellő szakmai tudásunk!