Egy burokékokkal teli, valamilyen gyümölcsös ízesítésű ital üdítő hatású lehet. Nem véletlen nevezik „üdítőnek” ezeket a cukros és mesterséges módon színezett italokat. Átmenetileg valóban úgy érezheti magát az ember, mintha felfrissült volna, viszont hosszútávon nem hat jól az egészségünkre.

Egy ilyen üdítő nem áll másból, mint savakból, cukorból, édesítőszerekből, mesterséges aromákból és színezékekből. Ezek fogyasztása hosszútávon veszélyeztetik egészségünket.

Egy jólismert üdítőitalokat gyártó cég termékét vették górcső alá, ami megdöbbentő eredményeket mutatott. Egy pohárnyi termékben közel 40 gramm cukor volt található, ami 10 db kockacukornak felel meg. EGY POHÁRBAN!

A cukorfogyasztás képes ugyanolyan függőséget okozni, mint a dohányzás vagy akár a drog. Mivel a cukor fogyasztása serkenti az agyban a dopamin és a szerotonin képződést, ezért átmeneti boldogságot okoz. De az átmeneti boldog állapot súlyos elhízáshoz, fogproblémákhoz, vérnyomás problémákhoz és számtalan betegséghez vezethetnek.

Az ilyen italok fogyasztása nem csak puffadást okoz a szervezetben, hanem komoly méregtelenítési zavarokat is. A májunk és veséink az idő előrehaladtával már képtelenek leszenek megküzdeni a buborékos, mindenféle módon mesterséges, de mégis „folyadéknak” nevezett itallal.

Egy brit kutatás kimutatta, hogy azok akik egy hét alatt két doboz cukrozott italt fogyasztanak – legyen az gyümölcslé (hozzáadott cukor nélküli is annak számít), szénsavas üdítők, az édesített tejturmixok, az energiaitalok és az olyan tea, kávé, amibe cukrot van – közel 20%-al növelik esélyüket a rákkockázatára.  

Ma már a gyártók egyre inkább preferálják az édesítőszerek használatát, de ez nem jelenti azt, hogy veszélymentesek lennének ezek az ízesített italok.