Gyermeknemzés után számtalan kérdéssel kell szembenéznünk, az egyik legnagyobb dilemmát okozó az újdonsül szülők számára, hogy milyen pelenkát válasszanak. A piacon már számtalan lehetőség van, de hogy kinek mi válik be a legjobban az egyéni igények alapján mérhető.

A hagyományos pelenka és a mosható pelenkák mellett elterjedt az öko pelenkák használata is. Nade, miben más a többi pelushoz képest?

Ha külsőszempontokat keresünk, amit a fogyasztó társadalom a polcon megtekintve tapasztal az egyik az az, hogy drágább, a másik: a csomagolása azt sugallja, hogy „zöldebb”.

Ezenfelül, ami valóban említésre méltatja az az, hogy a gyártás során megújulóenergiát használnak, továbbá nem tartalmaznak klórt és natúrlatexet sem. Illetve a gyártás során felhasználásra került cellulóz abszolút ellenőrzött és környezettudatos erdőgazdálkodásból származik.

Ezek a szempontok éreztethetik velünk azt, hogy pelenkavásárláskor, ha az öko pelust választjuk akkor teszünk valami jót, valamit a környezetünkért. Nade, azért ne legyünk ebben olyan biztosak. A hagyományoshoz képest lehet, hogy jobbak, de ezek a pelenkák is ugyanúgy egy szemétdomb tetején végzik.

Egy gyermek éves szinten kb. 1 tonna pelenkát használ el, az éves születések száma Magyarországon kb. 100.000, ami azt jelenti, hogy ugyanennyi tonna pelenka kerül szemétlerakókba. Ha tehetjük akkor adjuk egy esélyt a mosipelusoknak, hiszen számtalan érv szól mellette, amit már korábbi cikkünkben olvashattak!