Ma már minden emberhez eljutott az a tény, hogy a dohányzás milyen károsító hatással bír az emberi egészségre és a környezetünkre egyaránt. A rákos- és számtalan tüdőbetegség legfőbb kiváltó oka lehet. Az aktív dohányosok sokszor nem gondolnak bele, hogy nem csupán saját maguknak ártanak, hanem a környezetükben élők ék is. A cigarettafüst belélegzése káros az emberi szervezetre és nemcsak a passzív dohányzás miatt, hanem a harmadlagos dohányfüst miatt is. A harmadlagos dohányfüstből származó káros anyagok zárt térben megmaradnak a falakon és a berendezési tárgyakon.

A dohányzás káros hatásaira a WHO figyelemfelkeltő világnapot hozott létre, amelyet minden évben május 31-én tartanak meg. Arra hívják fel a figyelmet, hogy a dohánytermékek az emberekre, a közegészségügyre, a közösségekre és a környezetre milyen káros hatásokat képes gyakorolni.

A dohánygyártó cégek mondhatni már profik a zöldre mosásban. Úgy tüntetik fel magukat, mintha környezetbarát előállítási módokat alkalmaznának és termékeik nem ártalmasak a környezetünkre. De a dohány egész élettartama alatt szennyezi a bolygót és az emberi egészséget.

Sokan nem is gondolnak bele, hogy az ökoszisztémára milyen veszélyt jelent valójában a dohányzás. A növényvédőszerek használata, az erdőirtás és a nagy mennyiségű víz felhasználása a dohány termesztésében károsítja a leginkább a környezetünket.

Ezért roppant fontos az aktív dohányosok figyelmét felhívni a problémára és tudatosítani bennük – generációktól függetlenül – ezen tények relevanciáját.