Ma már jól ismeri mindenki a napelem mivoltát, csodálatos képességeit. Viszont azt már talán kevesebben tudják, hogy milyen nehézségeket okoz a megszerzett energia tárolása azokra a napokra, hónapokra, amikor már az időjárás is kevésbé napsütéses.

Vannak már alternatívák, amelyek lehetővé teszik a hosszasabb tárolást, mint például a vízben eltárolás. Igen ám, de ebben az esetben nem a pénztárcabarát megoldások közé lehet besorolni, mivel két vízerőmű működtetése és fenntartása nem egy-két ezer forint magyar viszonylatban.

Egy ismertebb német blog számolt be arról az opcióról, mely szerint a vizet homokban és sóderben tárolják el. Ezeknek az anyagoknak az az egyik jó tulajdonsága, hogy el lehet őket temetni a föld alá, és még csak nem is párolognak el. Ez a „hegyi gravitációs energiatárolónak” nevezett rendszer átmeneti megoldás lehet a rövid- és hosszútávú energiatárolók körében.

Mennyivel jobb hely lenne a világ, ha minden otthonba eljuthatna a napelem és annak a megszerzett energiának a tárolási lehetősége, így nem keletkezne felesleges E-termelés, ami csak a karbonlábnyomot növeli és a Föld életét csökkenti.