Minden családban van biztosan egy valaki, akinek nem indul a reggel kávé nélkül. Lehet, hogy pont te vagy az az egy. Belegondoltál már abba, hogy a kávézacc a kukád helyett máshol is végezhetné?!

Lehet nem is gondoltuk volna, hogy mennyire hasznos végterméke a kávézásunknak a zacc. Mivel, ha komposztunkba szórjuk – és feltételezem, hogy akinek van komposztja eddig sem a kukába dobta – plusz nyomelemekkel látja el az, illetve tökéletes a hűtőszerény szagtalanítására, de ha van otthonunkban savkedvelő növény elültetve akkor bátran szórjuk a földjükre, hiszen nagyon jótékony hatással bír rájuk tekintve.

Nade, ha épp bőrradír szűkében vagyunk, nem vált be, amit a drogériában vettünk tele műanyaggal és horribilis áron, akkor különösképp ne dobd ki a kávézaccot. Mivel a legtöbb drogériában kapható bőrradírban műanyag mikrogyöngyök találhatóak meg, ezért nem kell elmagyaráznunk, hogy a környezetre milyen negatív hatásokat gyakorol. Számos olyan alternatívája van, amely teljesmértékig természetes, ilyen pl.: a cukor, tengeri só vagy akár a kávézacc.

A kávé tele van antioxidánsokkal és koffeinnel (hiszen ezért isszuk leginkább). Az antioxidánsok segítenek megőrizni a bőr egészségét és ragyogását, illetve késlelteti a bőröregedéssel járó folyamatokat, a koffein pedig serkenti vérkeringést és csökkenti a ráncokat.

Gondolom meggyőztünk, hogy a kávézacc egy jó választás, ha egy picit is kételkedsz még benne akkor próbáld ki és a tapasztalataid alapján ítélkezz. Ezért hoztunk néhány receptet:

  • Bőrradír:

Hozzávalók: 1 csésze kávézacc, 1 csésze tengeri só/cukor, 0,5 csésze szőlőmagolaj

Elkészítés: Az alapanyagokat keverd össze egy tálban és ha úgy ítled önts hozzé még egy kis szőlőmagolajat. Elsősorban zuhanyzás közben használd: dörzsöld jól át vele bőröd és öblítsd le, majd ha teheted nagyon puha törölközővel szárítkozz meg. Ha csak arcra használnád akkor is tégy ugyanígy.

  • Kávé maszk:

Hozzávalók: 0,5 bögre kávézacc, 0,5 bögre cukrozatlan kakaó, 0,5 bögre tej, 1 ek citromlé, 1 ek méz.

Elkészítés: Egy tálba keverd össze a zaccot, a kakót és tejet, majd alaposan keverd össze. Utána mehet hozzá a citromlé és a méz is. Kész is a maszk!
Vidd fel a megtisztított bőrre és hagyd rajta 20 percig, majd alaposan mosd le és töröld szárazra.
A kész maszkot maximum három napig tárold, tovább ne!

Reméljük felkeltettük az érdeklődéseteket és a komposzt mellett kipróbáljátok az otthoni természettudatos hámlasztást is.